Nowe Miasteczko On Line
Click for Zielona Gora, Poland Forecast

Menu główne
 Strona główna
 Aktualności
 Publicystyka
 Wywiady
 Kultura
 Sport i rekreacja
 Reportaże
 Fotoreportaże
 Archiwum
    Wyszukiwarka
Strony interaktywne
 Plan miasta
 Zdjęcie satelitarne
 Galeria
Z kronik miejskich
 UMiG Nowe Miasteczko
 Parafia Nowe Miasteczko
 Zespół Szkół Nr 1
 Stowarzysz. Przyjaciół NM
 Obywatele dla Demokracji
 OKiS Nowe Miasteczko
 OSP Nowe Miasteczko
 Koło Łowieckie "Orzeł"
 ROD "Tulipan"
Strony gminne i inne
 Dwór w Szybie
 Bluesobranie

Zajrzyj tutajPowered by phpBB2

Strona główna Administracja


Serwis Nowe Miasteczko On-Line istnieje od 22 marca 2002 r.


   Witaj w serwisie

Zapraszamy do Niezależnego Forum Internautów Nowego Miasteczka.

Staramy się być na bieżąco we wszystkim, co dzieje się w Nowym Miasteczku. Nie wszędzie jednak możemy dotrzeć. Jeśli masz jakieś ciekawe informacje, o których nie wiemy, podziel się nimi. Z chęcią przyjmiemy do współpracy każdego, kto ma coś ciekawego do powiedzenia.

RomanSDeprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/functions.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_news.php on line 23

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_news.php on line 43

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54
Czy muszą odejść? (27.04.2003 r.)
Dodał: RomanS , 09 Feb 2008

Na najbliższy wtorek zwołana została kolejna sesja naszej Rady Miejskiej, na której ma dojść do podjęcia uchwał o wygaśnięciu mandatów dwóch naszych radnych - Wiesława Szkondziaka i Leszka Gurecznego.

O takiej możliwości w odniesieniu do tego pierwszego pisałem już w lutym (zobacz tutaj), jednakże wiadomość, że sprawa dotyczy także radnego Gurecznego spadła na szystkich jak grom z jasnego nieba! Czy rzeczywiście musi odejść?

Cóż, najprostsza i najkrótsza odpowiedź brzmi: "tak!". Takiej decyzji ze strony Rady Miejskiej wymaga prawo. Każda inna zostałaby podważona przez wojewodę.

Cóż to jednak za prawo, które ślepo, na prawo i lewo rozdaje ciosy, wymiatając radnych z rady? Cóż to za prawo, które przyjęte już po wyborach działa wstecz negując wyniki demokratycznych wyborów? Cóż to za gra, w której reguły zmieniają się w jej trakcie? Wolna amerykanka?

Wiesław Szkondziak prowadzi działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia gminy (tak to się oficjalnie nazywa). To gminne mienie, to niektóre sklepy, a więc miejsce prowadzenia podstawowej działalności W. Szkondziaka. Tam handluje, tam zarabia, płacąc za ich wynajem spore pieniądze. Ustawodawca założył a priori, że będąc radnym W. Szkondziak spróbuje wykorzystać tę sytuację, by sobie te opłaty obniżyć! Dla Ustawodawcy, który W. Szkondziaka nie zna, taka korupcjogenna sytuacja jest wyobrażalna.

Dla nas niekoniecznie. Nie godząc się na takie prawo, można jednak próbować je zrozumieć. Cóż, W. Szkondziak nie zrezygnuje z prowadzenia działalności w owych sklepach, miasto nie ma ochoty na sprzedaż tych pomieszczeń woląc stały i długotrwały niż jednorazowy dopływ pieniędzy z ich wynajmu - tworzy się patowa sytuacja, którą to dyskusyjne prawo przecina.

Przyjrzyjmy się zatem sytuacji Leszka Gurecznego. W jakiż to sposób prowadzi on swoją działalność wykorzystując gminne mienie? Wynajmuje, za kilkadziesiąt złotych rocznie, 1,5 arową działkę, na której ustawił zbiorniki z gazem służącym do opalania jego pieców piekarniczych. Być może miasto chętniej niż sklepowe pomieszczenia sprzedałoby tę działkę, ale po co ona L. Gurecznemu, skoro za rok pojawi się w Miasteczku gaz ziemny, a dzisiejsze zbiorniki znikną? Sytuacja klarowna i prosta. Niestety, według ustawodawcy ona także jest korupcjogenna !!! Bzdura?

Przypomina mi się w tym miejscu bardzo podobna sytuacja z sąsiedztwa - jeden z radnych sąsiedniego miasta prowadzi kiosk, którego jest właścicielem, ale kiosk ten stoi na gruncie dzierżawionym od miasta, które z kolei gruntu tego sprzedać nie chce. W tym przypadku to nawet nie ćwierć ara zdecyduje o "być albo nie być" radnego...

Wróćmy jednak do naszych pechowych radnych.

Ich odejście najbardziej odczuje Komisja Oświaty - obaj byli jej członkami. Radny (jeszcze) Leszek Gureczny jest jednym z nielicznych jej członków, dla których pojęcie "oświata" nie oznacza wyłącznie Szkoły w Borowie Wielkim. Jego odejście z tej komisji może spowodować jeszcze większą dominację jej przewodniczącego - radnego Oznarowicza - ze wszystkimi negatywnymi dla oświaty skutkami.

Komentarzy: [0]

Dodaj własny komentarz:

Nick:
E-mail: (opcjonalnie)
Emotikony: smilewinkwassattonguelaughingsadangrycryingWprowadź poniższy kod

Security Image
| Zapomnij o mnie
Content Management Powered by CuteNews

Laureat konkursu
Dziennikarz Obywatelski
2007 Roku

II miejsce
w kategorii
Wybór Internautów

Twój kalendarz
Grudzień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

  Na imieniny idź do:
  Alfreda, Izydora, Zoriny

  22.12 - Początek Zimy
  24.12 - Wigilia Bożego Narodzenia
  25.12 - Boże Narodzenie
  31.12 - Sylwester

Pogoda w regionie
Kliknij po prognozę pogody dla Zielonej Góry
Cytat dla Ciebie

Losowy obrazek

 
do góry   

Strona 'Nowe Miasteczko On-Line' reprezentuje wyłącznie poglądy Autora i nie jest ani w sposób finansowy, ani organizacyjny związana z żadną organizacją państwową, samorządową czy inną. Imiona, nazwiska i inicjały osób pełniących funkcje publiczne są prawdziwe; imiona, nazwiska i inicjały innych osób zostały zmienione, a wszelka zbieżność z nazwiskami prawdziwymi jest przypadkowa. Nie dotyczy to osób, które wyraziły zgodę na ujawnienie swojego prawdziwego imienia, nazwiska, inicjałów.
   Wszystkie opisywane wydarzenia są w zasadniczej treści prawdziwe, jednak Autor - znając niektóre fakty z opowiadań, i mając do dyspozycji jedynie własny punkt widzenia - nie może zagwarantować pełnej zgodności z rzeczywistością.
   Autor nie ponosi też odpowiedzialności za treści zawarte w komentarzach autorstwa gości niniejszego serwisu. System News oraz Forum pozwala bowiem każdemu na dokonywanie dowolnych wpisów na stronie. Usuwane będą wyłącznie teksty zawierające treści o charakterze obelżywym oraz słowa powszechnie uznawane za wulgarne.


Dr.Smoke shop