Nowe Miasteczko On Line

Menu główne
 Strona główna
 Aktualności
 Publicystyka
 Wywiady
 Kultura
 Sport i rekreacja
 Reportaże
 Fotoreportaże
 Archiwum
    Wyszukiwarka
Strony interaktywne
 Plan miasta
 Zdjęcie satelitarne
 Galeria
Z kronik miejskich
 UMiG Nowe Miasteczko
 Parafia Nowe Miasteczko
 Zespół Szkół Nr 1
 Stowarzysz. Przyjaciół NM
 Obywatele dla Demokracji
 OKiS Nowe Miasteczko
 OSP Nowe Miasteczko
 Koło Łowieckie "Orzeł"
 ROD "Tulipan"
Strony gminne i inne
 Dwór w Szybie
 Bluesobranie

Archiwumpowrót


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/functions.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_archives.php on line 19

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54
Spartakiada sołectw (02.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Wczoraj, na miejscowym Stadionie o godz. 15,00 rozpoczęła się V Spartakiada Sołectw, w której nagrodą był Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Zrezygnował z mandatu (29.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

W związku z podjęciem pracy w Urzędzie Miejskim - Andrzej Włodarczak, dotychczasowy radny z Rejowa - złożył swój mandat. Podziękowania za dotychczasową współpracę złożył mu przewodniczący Rady Miejskiej Eugeniusz Klimuk, a następnie wręczył mu pamiątkowe albumy. Radni pożegnali go brawami.

"Gęba" 2002 (26.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Oj, wesoło było dziś w naszym Domu Kultury. W samo południe zjawili się tu harcownicy z miejscowego Zespołu Szkół Rolniczych, aby stoczyć między sobą bój zażarty na skecze, żarty i dowcipy..., czyli - mówiąc bardziej po ludzku - zaprezentować swoje - prawda, że dość nieoczekiwane - widzenie świata literatury w ramach I Festiwalu Żartu i Humoru "Gęba" 2002.

Festiwal Żartu i Humoru (26.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

"Najbardziej straconym dniem jest ten, w którym się nie śmiałeś"
Nicolas de Chamfort

Konkurs na dyrektora (26.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Dziś, o godzinie 14,00 minął termin składania dokumentów przez kandydatów na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Nowym Miasteczku. Nazwę funkcji nieprzypadkowo napisałem z wielkiej litery - dotychczasowy dyrektor był nim naprawdę przed duuuże D.

Jaki będzie następny? Też przez duże D, czy też przez trochę mniejsze M ? Konkurs odbędzie się prawdopodobnie w połowie maja - wtedy zobaczymy, czy w "Rolniczaku" powieje świeżym wiatrem...

Nie ma dymu bez ognia... (24.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś w południe w Zespole Szkół. Z nieustalonych powodów w szkolnej kotłowni pojawił się ogień. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż ogień pojawił się poza piecem... Wydobywające się z kotłowni gęste kłęby czarnego, gryzącego dymu spowodowały włączenie się alarmu przeciwpożarowego.

Sprzątanie Swiata (22.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Czystość Świata zależy nie od liczby sprzątających, lecz od liczby śmiecących, a tych - niestety - zawsze będzie więcej...

Jaki scenariusz? (17.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Zapraszamy do naszego miasta i gminy, atrakcyjnie położonych przy drodze łączącej Skandynawię z Pragą. Posiadamy walory historyczne, kulturowe, jak również dogodne warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.

Slogan reklamowy, w dodatku nieprawdziwy... - powie ktoś.

Wygraj sukces (17.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Wczoraj, 16 kwietnia br. w sali widowiskowej naszego Domu Kultury odbyły się eliminacje do siódmej już edycji konkursu Wygraj sukces którego stawką jest wycieczka do Eurodisneylandu pod Paryżem.

Po wizycie Biskupa (16.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

W piątek 12 kwietnia, z wizytacją do Nowego Miasteczka przyjechał ks. bp. dr Adam Dyczkowski. Już na samym początku swej wizyty Biskup odwiedził nasze gimnazjum i szkołę podstawową. Młodzież i grono pedagogiczne uroczyście przywitali Biskupa Adama. Następnie udał się On do Zespołu Szkół Rolniczych, gdzie również został bardzo gorąco przywitany.

Po Sprawdzianie wiedzy (10.04.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

No i po Sprawdzianie Wiedzy szóstoklasistów. Do kariery szkolnej szóstoklasistów niczego, poza niepotrzebnym stresem, nie wniósł. Każdy z uczniów, którzy do niego przystąpili, niezależnie od wyniku i tak skończy szkołę podstawową i zostanie przyjęty do gimnazjum. Bo przyjęty być MUSI.

Wizyta Biskupa (08-04-2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

W najbliższy piątek odwiedza nas biskup zielonogórski, m.in. po to, by w niedzielę udzielić sakramentu bierzmowania 200-osobowej głupie młodzieży. Cały piątek natomiast poświęcony ma być wizytowaniu parafii. Sporządzony nawet został już szczegółowy harmonogram spotkań biskupa z różnymi grupami społecznymi naszej parafii.

Sztafetowe Biegi Przełajowe (03.04.2003 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Ponad tydzień temu, w poniedziałek 25 marca, na terenie Parku XXX Lecia odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

W zawodach wzięło udział 300 uczestników ze szkół z Nowej Soli, Nowego Miasteczka, Otynia, Kożuchowa, Lubięcina, Lubieszowa, Borowa Wielkiego, Kolska, Przyborowa i Bytomia Odrzańskiego.

Zimno w szkole (27.03.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

W ostatnim numerze Naszego Miasteczka przeczytaliśmy pean na temat Szkoły Podstawowej w Borowie Wielkim. Szkoda, że dyrektor Władysław Muszkieta opisując zalety i funkcje swojej szkoły nie wspomniał ani jednym słowem o najważniejszej - hartowaniu ducha i (zwłaszcza) ciała uczniów i nauczycieli.

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym (25.03.2002 r.)
Dodał: RomanS , 04 Feb 2008

W ubiegłą sobotę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Miasteczku odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Nowego Miasteczka w Tenisie Stołowym, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" przy Zespole Szkół Nr 1.

Problemy z siecią? (22.03.2002r.)
Dodał: RomanS , 04 Feb 2008

Od dłuższego już czasu słychać narzekania ze strony członków sieci osiedlowej 22 lipca na sposób realizacji tej inwestycji. Najpierw problemy stwarzała administracja osiedla, potem przez dwa miesiące nie można było załatwić SDI, wreszcie - kiedy już wszystko wydawało się pomyślnie zakończone - wyłożył się serwer, pozbawiając członków sieci dostępu do netu. Fatum jakieś, czy co?

A może by tak podpatrzeć, jak działają pozostałe nasze sieci? Jakoś nie słychać z tamtych stron żadnych narzekań...

Content Management Powered by CuteNews