Nowe Miasteczko On Line

Menu główne
 Strona główna
 Aktualności
 Publicystyka
 Wywiady
 Kultura
 Sport i rekreacja
 Reportaże
 Fotoreportaże
 Archiwum
    Wyszukiwarka
Strony interaktywne
 Plan miasta
 Zdjęcie satelitarne
 Galeria
Z kronik miejskich
 UMiG Nowe Miasteczko
 Parafia Nowe Miasteczko
 Zespół Szkół Nr 1
 Stowarzysz. Przyjaciół NM
 Obywatele dla Demokracji
 OKiS Nowe Miasteczko
 OSP Nowe Miasteczko
 Koło Łowieckie "Orzeł"
 ROD "Tulipan"
Strony gminne i inne
 Dwór w Szybie
 Bluesobranie

Archiwumpowrót


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/functions.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_archives.php on line 19

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54
U Mai i Gucia (15.06.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

W sobotnie popołudnie teren naszego przedszkola przypominał gwarny pszczeli ul. I nie ma się czemu dziwić, skoro pieczę nad nim przejęli Maja i Gucio - ukochane przez wszystkie dzieci sympatyczne pszczółki.

Najlepszy z najlepszych (10.06.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Właśnie dziś w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych (tzw. olimpiad) dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Wyprawa do Berlina (07.06.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

W 1994 roku władze naszego miasta w imieniu mieszkańców podpisały układ o partnerstwie z miastem Bad Liebenwerda w Niemczech. Od tego czasu rozwijają się dobre kontakty między obydwoma miastami. Współpraca rozwija się poprzez organizowanie wspólnych kolonii letnich, w których biorą udział uczniowie z Polski i Niemiec, wymianę doświadczeń między pracownikami Urzędów Miasta, wzajemne odwiedziny burmistrzów oraz wymianę kulturalną.

Rozstrzygnięcie konkursu (29.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Konkurs na Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych w Nowym Miasteczku - rozstrzygnięty! Zdecydowaną większością głosów (8/2/2) wybrany został dotychczasowy dyrektor Krzysztof Dębiczak.


Jego jedyny kontrkandydat, Władysław Muszkieta, odpadł już w "przedbiegach" - nie spełnił wszystkich wymogów konkursowych, tak więc do samego konkursu przystąpił jedynie Krzysztof Dębiczak. Po niezbyt emocjonujących "przepytywankach" uzyskał 8 głosów poparcia.

Panu Dębiczakowi gratulujemy. Liczymy, że po emocjach konkursowych zechce jednak z nami współpracować.

Wyróżnienie dla poety (29.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Miesięcznik kulturalny "Ex Libris 43 bis" jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu literackiego pod hasłem "Podróż Poetycka". Wśród nadesłanych 185 utworów z Polski i zagranicy były także prace poetów z województwa lubuskiego. Jury wyróżniło i zakwalifikowało do druku m.in. wiersz Błażeja Dzikowicza z Nowego Miasteczka.

Po sprawdzianie szóstoklasistów (28.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

W dzisiejszej Gazecie Lubuskiej ukazał się artykuł dotyczący wyników sprawdzianu wiedzy, jaki ponad miesiąc temu pisali w całej Polsce szóstoklasiści.

Święto Sportu Szkolnego (25.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Na Stadionie Miejskim miały dziś miejsce szkolne zawody międzyklasowe w ramach Święta Sportu Szkolnego. Była okazja do podsumowania efektów całorocznych zmagań sportowych - zarówno tych wewnątrzszkolnych, jak i tych na wyższych szczeblach. Nasi młodzi sportowcy znani są w rejonie i w województwie - w różnych dyscyplinach sportowych zawsze znajdują się w czołówce.

Urokliwy zakątek? (20.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Taki właśnie w zamierzeniu miał chyba być ten "zakamarek" Nowego Miasteczka, wokół słynnej wśród wszystkich "kamieniczki"?

Ruch na stadionie ;) (25.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Miało być dziś w mieście bardzo ruchliwie. Wszak uczestniczyliśmy w rekreacyjnym turnieju miast i gmin. Nie wiedzieliście o tym? A to nieładnie... Przecież od kilku już lat w takim ogólnopolskim turnieju uczestniczymy. Osiągamy nawet sukcesy... Jak znam życie, karteczki potwierdzające Wasz udział w ogólnopolskim ruszaniu się na pewno dotrą tam, gdzie trzeba... I może okaże się, że znów odniesiemy w tym ruszaniu się jakiś poważny sukces?

Relacja gimnazjalistki (16.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Wczoraj i przedwczoraj uczniowie trzecich klas gimnazjalnych pisali egzamin podsumowujący 3 lata ich nauki w gimnazjum. W naszym, nowomiasteczkowym gimnazjum do egzaminu tego przystąpiło (razem ze mną) blisko 80 gimnazjalistów z całej gminy.

Po egzaminie (15.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Egzamin, egzamin... i po egzaminie... Szybko i bezboleśnie (?) O tym przekonamy sie dopiero po 10 czerwca. Wtedy bowiem wyniki egzaminu wraz ze szczegółową punktacją każdego ucznia dotrą do naszego gimnazjum.

Afera (11.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Po zimowej przerwie rozkręca nam się afera... A właściwie Młodzieżowa Formacja Taneczna "Afera". Dopiero tydzień temu podziwialiśmy ją podczas nocnego występu na Rynku, a tu znów mamy kolejny powód do wyrażenia im uznania.

Egzamin gimnazjalistów (11.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Jeszcze nie przebrzmiały echa pisemnej matury, a już do swojego wielkiego egzaminu przygotowują się gimnazjaliści.

Matura... (06.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Już za trzy dni matura... Dla większości maturzystów, to jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Zawsze też - właśnie na trzy dni przed - wydaje się egzaminem najtrudniejszym. Zaraz po maturze okazuje się, że "nie taki diabeł straszny". Tak też będzie i z tegoroczną maturą.

Ogon województwa? (04.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

W poszukiwaniu materiałów do niniejszej witrynki, przeglądałem ostatnio strony regionalne Gazety Lubuskiej i uderzyła mnie rzecz niezwykła. W ciągu ostatniego miesiąca o Nowym Miasteczku ukazały sie tam 2 (słownie: dwie) notatki i to o charakterze interwencyjnym. Przedstawiono w nich skargi, pretensje i żale naszych mieszkańców. Przez cały miesiąc nie pojawiła się ani jedna notatka promująca nasze miasto - że coś się ciekawego wydarzyło, że coś fajnego zrobiono, że burmistrz się stara, a mieszkańcy mu pomagają...

Piąte: Nie zabijaj!" (03.05.2002 r.)
Dodał: RomanS , 05 Feb 2008

Późnym wieczorem, na Rynku, odbyło się (zorganizowane przez młodzież z zespołu "Afera", działającego przy miejscowym Ośrodku Kultury i Sportu) widowisko taneczne, pod hasłem "Piąte: Nie zabijaj!". Spektakl stanowił protest przeciwko wojnie i przemocy.

Content Management Powered by CuteNews