Nowe Miasteczko On Line

Menu główne
 Strona główna
 Aktualności
 Publicystyka
 Wywiady
 Kultura
 Sport i rekreacja
 Reportaże
 Fotoreportaże
 Archiwum
    Wyszukiwarka
Strony interaktywne
 Plan miasta
 Zdjęcie satelitarne
 Galeria
Z kronik miejskich
 UMiG Nowe Miasteczko
 Parafia Nowe Miasteczko
 Zespół Szkół Nr 1
 Stowarzysz. Przyjaciół NM
 Obywatele dla Demokracji
 OKiS Nowe Miasteczko
 OSP Nowe Miasteczko
 Koło Łowieckie "Orzeł"
 ROD "Tulipan"
Strony gminne i inne
 Dwór w Szybie
 Bluesobranie

Archiwumpowrót


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/functions.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_archives.php on line 19

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54
Podziękowania (08.02.2008 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Wczoraj, w warszawskiej Kinotece, odbyła się wspaniała dla mnie uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu Dziennikarz Obywatelski 2007 Roku, organizowanego przez portal wiadomości24.pl.
W kategorii Wybór internautów zdobyłem w tym Konkursie II miejsce !!!
Koncert Świąteczno-Noworoczny (26.01.2008 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Końcówka semestru, liczne zebrania w szkole, podsumowania i statystyki sprawiły, że z pewnym opóźnieniem relacjonuję imprezę, jaka odbyła się w ubiegłą sobotę (19 stycznia).
Dziennikarz Obywatelski 2007 Roku (21.01.2008 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
W ostatnim czasie, ktoś z czytelników niniejszego serwisu zgłosił moją kandydaturę do konkursu portalu Wiadomosci24.pl "Dziennikarz Obywatelski 2007 roku".
Do konkursu zgłoszono trzy moje teksty zamieszczone tutaj w ubiegłym roku: Dożynki powiatowe, Pieniądze czy bezpieczeństwo oraz Spotkanie opłatkowe na Rynku.
Zlekceważone Kolędziołki (15.01.2008 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
W naszym OKiS nic się nie dzieje!!!
Takie głosy można ostatnio (i nie tylko) słyszeć z ust naszych włodarzy...
Rewitalizacja Starego Miasta (09.01.2008 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Jak wszyscy z pewnością wiemy - są do wzięcia ogromne pieniądze z Unii Europejskiej. Wystarczy mieć odpowiedni pomysł i uderzyć we właściwe miejsce.
Pomysł, z jakim w ostatnim czasie występuje nasze miasto, wydaje się ogromny, ale wcale nie nierealny.
Odświeżone Forum (09.01.2008 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Przez kilka ostatnich miesięcy Forum wymiany opinii naszych lokalnych internautów było niemal całkowicie zablokowane. Powodem był najzwyklejszy w świecie spam, nad którym nie bardzo wcześniej panowałem.
Kilka dni temu zainstalowałem najnowszą wersję Forum phpBB3, odporną na ataki spamerów.
Od tej chwili można bez najmniejszych problemów wpisywać swoje uwagi i przemyślenia. Roboty spamujące nie będą tego mogły uczynić, ze względu na konieczność każdorazowego wpisania cyfrowego kodu wyświetlanego w postaci tzw. tokena.

No i najważniejsza, wydaje się, informacja: w mojej ostatniej rozmowie z Burmistrzem dogadaliśmy się, że raz na jakiś czas (1, 2 razy w miesiącu - a w przyszłości może częściej) będzie zaglądał na nasze Forum i udzielał odpowiedzi na ewentualne pytania Forumowiczów. To spory postęp w stosunkach między mną a Burmistrzem, które do tej pory nie układały się najlepiej.
Oby tak dalej.
Spotkanie opłatkowe na Rynku (22.12.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Kiedy rok temu nowowybrany Burmistrz ogłosił zorganizowanie Wigilii na Rynku, impreza ta wydawała się strzałem w dziesiątkę. Powyborcza euforia, tłumy mieszkańców na Rynku, no i znośna pogoda sprawiły, że wszyscy uczestnicy wyrażali się o tym nowatorskim pomyśle nowych władz niezwykle entuzjastycznie. Nie dziwiło też nikogo, że zarówno organizatorzy, jak i występujący na estradzie artyści zrobili wszystko "z marszu", jakby podobne imprezy przygotowywali od lat. Jakby zadając kłam przedwyborczym stwierdzeniom, że w Nowym Miasteczku nic się wcześniej nie działo...
Pieniądze czy bezpieczeństwo? (29.09.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Jak wszyscy wiemy (niektórzy doświadczyli już tego na własnej skórze), od kilkunastu tygodni bezpieczeństwa na naszych drogach (a właściwie na krajowej "trójce" w okolicach Nowego Miasteczka) strzeże miejski strażnik i jego przenośny fotoradar.
Za opiekę nad zabytkami (20.09.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Podczas wojewódzkiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa, które odbywało się w Muzeum Kultury Wiejskiej w Bogdańcu 14 września br., na wniosek Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, decyzją z dnia 28 sierpnia 2007 roku, uhonorował za wybitny wkład w ochronę i promowanie zabytków Ziemi Lubuskiej najwyższymi resortowymi odznaczeniami dwie osoby z województwa lubuskiego.
Bagaż podróżny w wiejskim dworze (20.09.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
15 września otwarta została wystawa pod hasłem Bagaż podróżny w Dworze w Szybie w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa - European Heritage Days.
Dożynki Powiatowe (18.09.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Z pewnym opóźnieniem zdaję relację z Powiatowych Dożynek, jakie odbyły się kilka dni temu w Nowym Miasteczku - liczyłem jednak na to, że relację taką, a zwłaszcza fotoreportaż, zamieści na swojej stronie internetowej nasz OKiS.
EDD - Zaproszenie (31.08.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008

Europejskie Dni Dziedzictwa (29.07.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2007 - 15 września br. w Dworze w Szybie odbędzie się otwarcie wystawy pt: "Bagaż podróżny".

Temat prezentacji nawiązuje do hasła obchodów tegorocznych EDD.
Wystawiane będą kufry, walizy, futerały do przewozu instrumentów, skrzynia przesiedleńca z Wilna oraz inne eksponaty ze zbiorów Dworu w Szybie.
Organizatorem jest Wojciech Jachimowicz.

O obchodach EDD można przeczytać na stronie Krajowego Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków.
Wojewódzka inauguracja odbędzie sie 14 września w Muzeum Kultury i Techniki Wiejskiej w Bogdańcu. Wręczone będą tam odznaczenia i nagrody za opiekę nad zabytkami w województwie lubuskim oraz sesja naukowa.

Wojciech Jachimowicz
Wybory uzupełniające - post scriptum (29.07.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
W przeprowadzonych 22 lipca wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej zwyciężył Kazimierz Podgórny, radny powiatowy ubiegłej kadencji.
Miejmy nadzieję, że to jego powiatowe doświadczenie przyda się i w naszym miasteczkowym samorządzie.
Kolejny bastion (po szkolnej twierdzy) obroniony (29.07.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Ze względów urlopowo-wakacyjno-wyjazdowych nie zdążyłem odpowiednio wcześniej poinformować o wyniku kolejnego konkursu, jaki odbył się w naszej oświacie.

Otóż 20 lipca br. konkurs na dyrektora Przedszkola w Nowym Miasteczku, stosunkiem głosów 8:3 (te 3 - to głosy wstrzymujące się, bo na kartach do głosowania zabrakło rubryki "przeciw"), wygrała Bożena Stachowiak - dotychczasowa dyrektor tej placówki.

Wprawdzie Przedszkole to nie tak duża i ważna instytucja jak nasz Zespół Szkół, jednak utrzymanie się na stanowisku - mimo wyraźnej niechęci ze strony części członków Komisji - to naprawdę spory sukces.

Gratulacje i powodzenia.
Wybory uzupełniające (11.07.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Po rezygnacji z mandatu radnego Rady Miejskiej wicedyrektora, a obecnie (po wygranym konkursie) dyrektora ZS nr 1 - Jacka Zawiślaka, konieczne jest przeprowadzenie wyborów uzupełniających do naszej Rady z okręgu wyborczego nr 2.
Odbędą się one 22 lipca.
Komitety wyborcze zgłosiły trzech kandydatów:
* Władysława Muszkietę, byłego Naczelnika Miasta,
* Juliana Szulca - przewodniczącego Rady Miejskiej poprzedniej kadencji,
* Kazimierza Podgórnego - radnego powiatowego poprzedniej kadencji.

Wszyscy są znani naszej społeczności - wiemy, co do tej pory zdziałali, a czego nie.
Tradycyjnie, jak w każdym w okresie przedwyborczym, proponuję naszym internautom zabawę - sondę "Wybierz sobie radnego". Wybór jest trudny, ale możliwy. Zachęcam do zabawy.
Plener w Szybie - post scriptum (03.07.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Dzięki uprzejmości p. Wojciecha Jachimowicza co pewien czas otrzymujemy informacje o różnorakich działaniach mających miejsce we Dworze w Szybie, którego pan Jachimowicz jest właścicielem.
A dzieje się tam naprawdę sporo...

Po ostatnim Plenerze malarskim dotarł do mnie krótki fotoreportaż z tego wydarzenia, który z ogromną przyjemnością zamieściłem w dziale Reportaży

Gorąco zapraszam do jego obejrzenia
Bluesobranie (12.06.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Ubiegłoroczne spotkanie fanklubu zespołu Dżem, które miało miejsce w naszym Miasteczku uświetnił przegląd muzyki rockowej i bluesowej "BLUESOBRANIE". Było to pierwsze tego typu wydarzenie w historii Nowego Miasteczka. Koncerty obejrzała co prawda niewielka liczba osób ale Ci, którzy zdecydowali się przyjść, bawili się znakomicie.
Powtórzone egzaminy (07.06.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
W dniach 5 i 6 czerwca br. 84 uczniów klas III naszego Gimnazjum (łącznie z oddziałem zamiejscowym w Borowie Wielkim) po raz wtóry brało udział w egzaminie gimnazjalnym.
Wartościowa strona (01.06.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Okazuje się, że mamy kolejny powód do zadowolenia. Otóż jedna z siostrzanych stron niniejszego serwisu - strona naszej parafii - uzyskała tytuł Wartościowa strona WWW Katolickiego Portalu Matki Boskiej Zwycięskiej.
Wyróżnienie jest świeżutkie, bowiem przyznano je 31 maja br.
Ogromne gratulacje należą się administratorowi strony parafialnej - Damianowi Ślempowi, który chętnie skorzystał z mojej propozycji prowadzenia tej strony i z wielkim zaangażowaniem tworzy ten miniportal.
Twierdza obroniona ;-) (23.05.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
W dniu wczorajszym nastąpiło długo oczekiwane rozstrzygnięcie konkursu na dyrektora Zespołu Szkół.
Komisja konkursowa, w skład której wchodzili przedstawiciele Organu Prowadzącego (tak w ustawie oświatowej określa się m.in. samorząd), Kuratorium Oświaty, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Związków Zawodowych, dokonała wyboru dyrektora spośród dwóch kandydatów: Ryszarda Tarczyńskiego i Jacka Zawiślaka.
Plener malarski w Szybie (19.05.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Krajobraz i architektura Wzgórz Dalkowskich - pod takim hasłem Dwór w Szybie organizuje XIV już Plener Malarski i Fotograficzny.
Majówka (30.04.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Tegoroczny długi majowy weekend również w naszym mieście obfituje w szereg ciekawych wydarzeń, zarówno sportowych, jak i kulturalnych.
Komunikat z XII Otwartych Mistrzostw Nowego Miasteczka w Tenisie Stołowym (28.04.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008

Organizatorzy:

Uczniowski Klub Sportowy "Orlęta" przy Szkole Podstawowej Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku
  Uczniowski Klub Sportowy "Lider" działający przy Gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku

Miejsce imprezy:

Sala Gimnastyczna Zespołu Szkół w Nowym Miasteczku, ul. Marcinkowskiego 1

Mistrzostwa w tenisie stołowym (11.04.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Tradycyjnie już, w ostatnią sobotę kwietnia, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1, odbędą się XII już Mistrzostwa Nowego Miasteczka w Tenisie Stołowym.
Szczegółowy Regulamin tych zawodów znajdziecie poniżej.

Do udziału w tych Mistrzostwach zapraszamy wszystkich, którzy potrafią trzymać rakietkę w ręku. W dotychczasowych turniejach zawsze pojawiali się miejscowi zawodnicy. Tym razem nie powinno być inaczej.
Zapraszamy także kibiców chcących obejrzeć ping-pong na niezłym poziomie.
Forum (13.03.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Od pewnego czasu docierają do mnie głosy z wyrzutami i delikatnymi pretensjami, że pozbawiłem gości tego Serwisu możliwości komentowania bieżących spraw.
Cóż, było tego kilka powodów, a najważniejszym byli oczywiście spamerzy, zasypujący zarówno Forum, jak i system komentarzy Newsów ogromną ilością spamu.
Zabawa z OPS (25.01.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
W dniu 20 stycznia 2007r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Miasteczku zorganizował zabawę choinkową dla dzieci. Zabawa odbyła się w miejscowym Domu Kultury. Do tańca przygrywała "kobieta-orkiestra", znana z udzielania się charytatywnie P. Anita Jatczak.
Były gry, tańce i różnego rodzaju konkursy z nagrodami.
Nagrody i słodycze pochodziły między innymi z zaprzyjaźnionego miasta Bad Liebenwerda.

Minirelację z tej imprezy można obejrzeć w naszym dziale Reportaży
Kolejna miejska strona (18.01.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Powoli, powoli rozrasta się nam sieć siostrzanych stron www relacjonujących różne aspekty życia naszego miasta.
Sylwester 2006 (02.01.2007 r.)
Dodał: RomanS , 13 Feb 2008
Kolejny rok za nami...
Rok wielu zmian, nadziei i oczekiwań...
Przed nami kolejny... To także będzie rok nadziei i oczekiwań...
Czy rzeczywiście będzie żyło się nam lepiej? Czy nasze miasto będzie się zmieniać na lepsze?
Content Management Powered by CuteNews