Nowe Miasteczko On Line

Menu główne
 Strona główna
 Aktualności
 Publicystyka
 Wywiady
 Kultura
 Sport i rekreacja
 Reportaże
 Fotoreportaże
 Archiwum
    Wyszukiwarka
Strony interaktywne
 Plan miasta
 Zdjęcie satelitarne
 Galeria
Z kronik miejskich
 UMiG Nowe Miasteczko
 Parafia Nowe Miasteczko
 Zespół Szkół Nr 1
 Stowarzysz. Przyjaciół NM
 Obywatele dla Demokracji
 OKiS Nowe Miasteczko
 OSP Nowe Miasteczko
 Koło Łowieckie "Orzeł"
 ROD "Tulipan"
Strony gminne i inne
 Dwór w Szybie
 Bluesobranie

Archiwumpowrót


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/functions.inc.php on line 7

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/show_archives.php on line 19

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/platne/rosta/public_html/cutenews/inc/shows.inc.php on line 54
Przystanek Miłaków
Dodał: RomanS , 29 Sep 2008
"Przystanek Miłaków" to projekt grupy z Miłakowa, ale także konkurs, w którym udział może wziąć każdy.
Instrumenty na których grali nasi rodzice
Dodał: RomanS , 26 Sep 2008
W holu Dworu w Szybie 20 września br. otwarta została czasowa wystawa z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa 2008 pod tytułem „Instrumenty na których grali nasi rodzice”. Wystawa ukazująca wiele instrumentów i pamiątek związanych z muzyką zorganizowana została przez Wojciecha Jachimowicza, Nowosolskie Towarzystwo Humanistyczne, Nieformalną Grupę ZOOM z Miłakowa i Ochotniczą Straż Pożarną w Nowym Miasteczku. Kuratorem wystawy była Alicja Jachimowicz.
Język angielski w Nowym Miasteczku
Dodał: RomanS , 29 Aug 2008
W roku szkolnym 2008/09 będzie możliwość wzięcia udziału w kursie języka angielskiego. Zajęcia będą odbywać się w Zespole Szkół nr 6 na pl. Strzeleckim, a prowadzić je będzie lektor języka angielskiego Grzegorz Tomoński.
Spotkanie organizacyjne, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych, odbędzie się we wtorek 2 września o godz. 18.00 właśnie w naszym "Sienkiewiczu". Ustalony zostanie wówczas skład grup i dopasowanie poziomu uczestników.
W razie pytań można kontaktować się z organizatorem mailowo: fly-angielski@wp.pl lub telefonicznie: 605 31 90 13
Kolejne "Bluesobranie" - już wkrótce
Dodał: RomanS , 27 Jun 2008
W dniach 12 i 13 lipca na terenie „Stawów” w Nowym Miasteczku odbędzie się trzecia już edycja „BLUESOBRANIA”.

Dwa dni koncertowe. Osiem zespołów. Łącznie ponad 12 godzin muzyki.
Takiej imprezy w naszym Miasteczku jeszcze nie było !!
Parada Epok
Dodał: RomanS , 09 Jun 2008
W ubiegłą sobotę, w ramach obchodów Dni Nowego Miasteczka, ulicami miasta przeszła Wielka Parada Epok, zorganizowana (wbrew informacjom udzielonym Gazecie Lubuskiej przez sekretarza Urzędu) całkowicie i wyłącznie przez szkolną społeczność naszego Zespołu Szkół Nr 1.
Ogrom pracy włożonej przez nauczycieli, uczniów i rodziców dał niesamowity efekt końcowy. Tak pomysłowych prezentacji dawno nasze miasto nie widziało.
Mieszkańcy mieli możliwość przyjrzeć się i ludziom pierwotnym, i przedstawicielom Starożytności (włącznie z boską Kleopatrą), Średniowiecza, Renesansu, aż po czasy współczesne...

Na Rynku, w obecności Burmistrza, posła Bojko, dyrekcji Zespołu Szkół i niemieckich gości z zaprzyjaźnionych miast, uczniowie każdej klasy zaprezentowali mini-program artystyczny.

Było naprawdę SUPER!!!

PS. Sporą fotorelację z Parady można znaleźć w dziale Fotoreportaży
Sen szalonego drwala
Dodał: RomanS , 07 May 2008
W ostatnich dniach coraz ładniej się robi wokół stadionu, a właściwie od strony ulicy Szkolnej. Rozebrane stare ogrodzenie wzdłuż terenu naszej Szkoły świadczy o tym, że i w tym miejscu powinno być całkiem nieźle.
Jak to jednak zwykle bywa - wystarczy łyżka dziegciu, by zepsuć smak beczki miodu.
Tym razem nasza ulubiona ekipa remontowa, kierowana przez p. Boguckiego, oprócz zajęć typowo budowlanych, zajęła się wycinką drzew. O ile wycięcie dziesięciu topoli - drzew uznawanych przez znawców za chwasty - z pewnością nie zaszkodzi, a wręcz poprawi wizerunek ogrodzenia stadionu, o tyle wycięcie całkiem zdrowych drzew w innych miejscach (trzech lip na ulicy Lipowej i jednej na ulicy Piaskowej) wydaje się działaniem bezsensownym.
Te drzewa naprawdę nikomu nie przeszkadzały!!!
Co więcej - dotarły do mnie informacje, że drzewa te wycięto bez pozwolenia. Mówiąc krótko - samowola? Ciekawe, czym to się skończy...
Stop bezpańskim psom
Dodał: RomanS , 12 Apr 2008
Od pewnego czasu ze wszystkich stron jesteśmy zalewani informacjami o przypadkach pogryzienia dzieci przez psy. Z reguły są to poważne zdarzenia, nawet śmiertelne w skutkach. Cóż, telewizja czy prasa nie będą się przecież zajmowały zdarzeniami niegroźnymi, mającym miejsce w jakiejś zapadłej pipidówie. Na dodatek "polityczna poprawność" wymaga, by tym gryzącym psem był jakiś pitbull, amstaff czy inna groźna bestia. Cóż to byłaby za sensacja, gdyby atakującym był zwykły kundel.
Okazuje się jednak, że i taki zwykły kundel, zwłaszcza bezpański, może być przyczyną bardzo niemiłego zdarzenia...
Chciałbym pochwalić Burmistrza...
Dodał: RomanS , 19 Mar 2008
Jakiś czas temu nasz Burmistrz skarżył się, że czegokolwiek by nie zrobił, to i tak nic dobrego o nim nie napiszę. A ja tak bardzo chciałbym pochwalić naszego Burmistrza...
Jeszcze niedawno napisałbym, że niestety, nie mogę.
A i teraz mogę go pochwalić tylko częściowo...
Komunikat z XIII Otwartych Mistrzostw Nowego Miasteczka w Tenisie Stołowym
Dodał: RomanS , 16 Mar 2008
W sobotę, 15 marca, na Sali Gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Miasteczku odbyły się XIII Otwarte Mistrzostwa Nowego Miasteczka w Tenisie Stołowym. Poniżej przedstawiamy pełen komunikat z tych zawodów.
Fotorelację z zawodów można obejrzeć tutaj
Nadzwyczajna sesja RM
Dodał: RomanS , 14 Mar 2008
Bohaterką (negatywną) dzisiejszej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej była radna Irena Gerlip. To właśnie z jej powodu sesja została zwołana i to właśnie jej osoba była głównym punktem obrad.
Radna Irena Gerlip tak dała się we znaki większości radnych (w tym chyba także przewodniczącej Rady), że postanowiono odwołać ją ze stanowiska wiceprzewodniczącej. Postanowienie po krótkiej dyskusji zmieniło się w czyn. Od dzisiaj mamy tylko jednego wiceprzewodniczącego. Czy tak już pozostanie na zawsze? O tym radni zdecydują na następnej sesji. Wymaga to bowiem podjęcia uchwały w normalnym (nie nadzwyczajnym) trybie.
Oddaj głos na sołtysa
Dodał: RomanS , 08 Mar 2008
Pod takim hasłem Gazeta Lubuska prowadzi konkurs na Naszego Sołtysa 2007 Roku.
Do niedawna naszej gminy nie reprezentował żaden sołtys. Wreszcie pojawił się nasz kandydat. Właściwie... pojawiła się nasza kandydatka, bowiem do Konkursu zgłoszona została sołtys Miłakowa - Beata Górska-Rabczewska.
XIII Otwarte Mistrzostwa Nowego Miasteczka w Tenisie Stołowym
Dodał: RomanS , 27 Feb 2008
15 marca na sali gimnastycznej naszego Zespołu Szkół nr 1 odbędą się XIII Otwarte Mistrzostwa Nowego Miasteczka w Tenisie Stołowym. Poniżej przedstawiamy Regulamin tych zawodów
Zespół Ratownictwa Medycznego w Nowym Miasteczku?
Dodał: RomanS , 25 Feb 2008
Na naszym Forum pojawił się wczoraj ważny, moim zdaniem, tekst anonimowego autora, podpisującego się obserwator.
Ponieważ na Forum rzadko (jeśli nie wcale) zaglądają nasze władze (choć swego czasu dostałem od Burmistrza obietnicę udzielania odpowiedzi na ewentualne pytania do niego), a tekst jest skierowany głównie do nich, zdecydowałem się zamieścić go na głównej stronie Serwisu.
Zapraszam zatem do zapoznania się z propozycją obserwatora i ewentualnego skomentowania jej albo na Forum, albo wprost pod niniejszym tekstem.
Parafialne okno na świat
Dodał: RomanS , 24 Feb 2008
Tydzień temu, w niedzielę 17 lutego, ukazał kolejny numer "Gościa Niedzielnego". Wśród wielu innych tekstów można było w nim znaleźć artykuł o naszej internetowej stronie parafialnej, o tym kto ją prowadzi, na czym polega praca administratora portalu.
Komentarze
Dodał: RomanS , 19 Feb 2008
Jak z pewnością zauważyli wszyscy stali bywalcy, jak i zupełnie nowi goście - w serwisie pojawiła się możliwość dodawania komentarzy.
Dotychczasowa ich blokada spowodowana była jedynie brakiem odporności poprzedniego systemu newsów na spam, jaki zalewał ten serwis.
Nie idę po pieniądze...
Dodał: RomanS , 16 Feb 2008
W kampanii wyborczej sprzed ponad roku z różnych stron padały różne obietnice i zobowiązania. Od najbardziej fantastycznych w rodzaju ośrodka głębinowego nurkowania, czy zorganizowania studia filmowego kształcącego amatorów, do całkiem realnych, dotyczących spraw bardziej przyziemnych, czy raczej... podziemnych, związanych z gazyfikacją czy dokończeniem kanalizacji w gminie.
Były też obietnice i hasła już wówczas trącące hipokryzją, jednak przez wielu przyjmowane za całkiem dobrą monetę. No właśnie - monetę...
Życie nie znosi próżni...
Dodał: RomanS , 14 Feb 2008
Kiedy przed rokiem, po sześciu latach ukazywania się, w kioskach nie pojawił się kolejny numer kwartalnika "Nasze Miasteczko" wydawało się, że to efekt chwilowej niedyspozycji Redakcji. Cóż, wcześniej była kampania wyborcza, później spore zamieszanie w Urzędzie... Myślałem sobie, że lada moment kolejny numer się ukaże.
Content Management Powered by CuteNews