Co warto wiedzieć o ratuszu?

W Nowym Miasteczku ratusz jest jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych. Ta budowla ma długą i skomplikowaną historię, ale nadal zachwyca swoim pięknem. Szczególnie dobrze wygląda zamontowany na niej zegar.

Jaka jest historia ratusza?

Nowe Miasteczko to jedno z najstarszych miast w swoim regionie. Niestety informacje o jego założeniu i pierwszym ratuszu nie są kompletne. Trudno więc stwierdzić, kiedy ta budowla została wzniesiona.

Historycy uważają jednak, że pierwszy ratusz w Nowym Miasteczku był jak na swe czasy ogromną budowlą, która jednak była wykonana z materiałów łatwopalnych. Pierwszy ratusz najprawdopodobniej doszczętnie spłonął.

W drugiej połowie XVII wieku podjęto więc decyzję, aby zbudować nowy ratusz, tym razem na bazie kamienia oraz cegieł. Budowla ta przetrwała po dziś dzień. W ciągu wieków była jeszcze rozbudowywana i modernizowana.

Dlaczego warto zobaczyć ratusz?

Dziś ratusz zachwyca swym wyglądem. Budowla jest mieszanką różnych stylów, a przy tym zachowuje architektoniczny umiar. Szczególnie korzystnie prezentuje się zegar, który jest umieszczony na wieży. Równie dobrze wygląda długi i rozbudowany wierzchołek tej wieży.

Budowla odzwierciedla także historię tego miasta, a przy tym jest zadbana. Ratusz Nowego Miasteczka wraz z okolicznymi budynkami kilkanaście lat temu przeszedł szeroko zakrojoną rewitalizację.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

frontpage