Atrakcje kulturalne w Nowym Miasteczku

Władze Nowego Miasteczka starają się kultywować długą i bogatą tradycję i historię tego miasta. Mieszkańcy i turyści mogą tu więc liczyć na całkiem bogatą liczbę wydarzeń kulturalnych. Większość z nich jest przygotowywana przez Gminny Ośrodek Kultury.

Czym jest Gminny Ośrodek Kultury?

Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku to organizacja współpracująca z miejscowymi władzami, której celem istnienia jest zapewnienie rozrywek okolicznym mieszkańcom oraz turystom. Siedziba tego domu kultury znajduje się w samym centrum miasta, przy ulicy Kościuszki, czyli tuż przy samym rynku.

Działalność Gminnego Ośrodka Kultury opiera się między innymi o zajęcia taneczne i muzyczne, uniwersytet trzeciego wieku oraz gry stolikowe. Ponadto ten dział kultury regularnie organizuje wydarzenia kulturalne.

Jakie wydarzenia są organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury?

Gminny Ośrodek Kultury przykłada dużą uwagę do wspierania i rozwoju dzieci. W czasie ferii odbywają się tam specjalne zajęcia, a przez cały rok najmłodsi mieszkańcy mogą uczestniczyć tam np. w zajęciach tanecznych. Dużą popularnością cieszy się również lodowisko, które jest stawiane w okresie zimowym na stadionie miejskim.

Organizowane są także wydarzenia dla dorosłych, a wśród nich pojawią się np. występy znanych polskich kabaretów oraz koncerty muzyczne. Pojawiający się artyści reprezentują różne gatunki muzyczne, tak aby trafić w gusta wszystkich mieszkańców.

Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Miasteczku działa także biblioteka. Można z niej korzystać przez trzy dni w tygodniu.

Jak działa Uniwersytet Trzeciego Wieku?

Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Gminnym Ośrodku Kultury Nowego Miasteczka cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Działa on już niemal 10 lat i propaguje edukację i zacieśnianie więzi społecznych wśród seniorów.

Członkiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku może zostać każda osoba, która zakończyła już swą aktywność zawodową. Uczestnictwo w zajęciach to zaś doskonały sposób na poszerzenie swoich horyzontów umysłowych i poznanie ciekawych ludzi. Ponadto Gminny Ośrodek Kultury organizuje zajęcia ruchowe dla seniorów, które pozwalają zachować dobre samopoczucie, kondycję oraz stan zdrowia.

Gdzie znaleźć informacje o zajęciach w domu kultury?

Wszystkie informacje na temat cyklicznych zajęć oraz okazjonalnych wydarzeń organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku można z łatwością znaleźć w Internecie. Portal internetowy tej organizacji jest bowiem wysoce intuicyjny oraz aktualizowany na bieżąco. Warto także śledzić profil facebookowy tego domu kultury, gdyż pojawiają się na nim ciekawe i istotne informacje. Z przedstawicielami ośrodka można się także skontaktować telefonicznie lub też osobiście po udaniu się do siedziby.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

frontpage