Aktywność fizyczna w Nowym Miasteczku

Duże obszary otwartej przestrzeni oraz walory środowiskowe sprawiają, że w Nowym Miasteczku można uprawiać różne formy aktywności fizycznej. Nieźle rozwinięta jest także infrastruktura sportowa, choć oczywiście pod tym względem miasto nie zapewnia tak dużych możliwości, jak większe miejscowości np. Zielona Góra.

Jak można aktywnie spędzić czas w Nowym Miasteczku?

Przede wszystkim w Nowym Miasteczku znajduje się dużo ciekawych miejsc i zabytków. Ponadto w pobliżu znajdują się Wzgórza Dalkowskie. W tej miejscowości można więc dużo spacerować i podziwiać kolejne miejsca.

Na wschód od miasta nieopodal drogi ekspresowej znajduje się duży staw i rozbudowany kompleks wypoczynkowy. Stwarza on możliwość aktywnego spędzania czasu nad wodą. Można tam udać się na basen, czy też zagrać w piłkę plażową. W tym samym miejscu znajdują się duże tereny zielone, które idealnie nadają się do spacerowania.

W Nowym Miasteczku i okolicach znajduje się także kilka kilometrów dróg rowerowych. W znacznej części przebiegają one wzdłuż terenów zielonych, co umożliwia uprawianie kolarstwa w sprzyjających warunkach. Ponadto na terenie miasta znajduje się klub fitness oraz boisko piłkarskie typu Orlik. Można także podziwiać grę zespołu piłkarskiego o nazwie Miejski Klub Sportowy Nowe Miasteczko, który rozgrywa mecze na dużym stadionie.

Co można robić w okolicach Nowego Miasteczka?

Czas można aktywnie spędzać również w sąsiednich miejscowościach. Blisko Nowego Miasteczka znajduje się bowiem centrum uprawiania jeździectwa konnego. Odbywają się tam także wysokiej rangi zawody.

W rejonie Nowego Miasteczka pole do popisu znaleźć mogą także amatorzy łowiectwa. Naturalnie jednak trzeba postępować zgodnie z polecaniami i harmonogramem, jaki jest udostępniany przez pobliskie koła łowieckie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

frontpage