Sport w Nowym Miasteczku

Ze względu na małą liczbę mieszkańców w Nowym Miasteczku próżno szukać dużych, znanych i bogatych klubów sportowych. Niemniej od lat działa tam MKS Nowe Miasteczko, które ma grupę wiernych fanów w okolicy.

Co warto wiedzieć o MKS Nowe Miasteczko?

Historia klubu jest całkiem długa, ponieważ powstał on tuż po zakończeniu II wojny światowej. Często zmieniała się jednak jego nazwa. Klub ten nazywany był bowiem Unią, Górnikiem, Spartą, Pogonią oraz Meblarzem. Ta ostatnia nazwa miała związek, z tym że region słynął z wytwarzania mebli.

Klub nigdy nie odnosił spektakularnych sukcesów, choć może się poszczycić grą na trzecim szczeblu rozgrywek w latach 90. Obecnie zespół jest uczestnikiem rozgrywek w A-klasie. Warto też zauważyć, że wychowankiem tego klubu jest Dariusz Kubicki. Piłkarz reprezentował Polskę na mundialu w Meksyku oraz zrobił dużą międzynarodową karierę. MKS Nowe Miasteczko rozgrywa mecze na ładnym i naprawdę dużym stadionie. Może on pomieścić blisko 10 tysięcy kibiców.

Poza stadionem piłkarskim w Nowym Miasteczku występuje jeszcze kilka mniejszych obiektów, które są przeznaczone do uprawiania amatorskiej aktywności fizycznej. Jednym z nich jest boisko zbudowane w ramach programu Orlik 2012, które znajduje się na południowym krańcu miasta przy szkole.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

frontpage