Atrakcje turystyczne w Nowym Miasteczku

Nowe Miasteczko nie jest dużą miejscowością, ale za to ma ogromną i burzliwą historię. Z tego powodu znaleźć w nim można wiele atrakcji turystycznych, a szczególnie zabytkowych budowli oraz obiektów.

Ile zabytków przetrwało do dziś?

Historia Nowego Miasteczka sięga początków Średniowiecza. Niestety wiele zabytków oraz informacji o dawnej zabudowie nie przetrwało do czasów dzisiejszych. Wynika to między innymi ze względu na katastrofy, a w szczególności wielki pożar z XVII wieku, w którym spłonęła ogromna część miasta.

Dzieje Nowego Miasteczka, tak jak i całej Polski były również bardzo burzliwe. Okres zaboru pruskiego, wielkie wojny oraz przemiany kulturalne i polityczne odcisnęły swoje piętno na zabudowie miasta.

Jakie zabytki można zobaczyć w Nowym Miasteczku?

Mimo trudnych okresów historycznych i upływu czasu do dziś w Nowym Miasteczku zachowało się wiele obiektów o charakterze zabytkowym. Przechadzając się po tym mieście, można zaś poczuć się trochę tak, jakby żyło się w czasach średniowiecznych. Mieszają się tam różne style architektoniczne, takie jak neogotyk, barok oraz renesans.

Nowe Miasteczko oferuje przede wszystkim zabytki religijne. Szczególnie dużo można ich znaleźć w Kościele Świętej Marii Magdaleny oraz okolicach. Warto też zwiedzić centrum, a największą atrakcją starówki jest historyczny Ratusz.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

frontpage